سه شنبه , بهمن ۲۹ ۱۳۹۸
خانه / آموزش / بازیابی رمز اینستاگرام چگونه انجام می شود؟
بازیابی رمز اینستاگرام چگونه انجام می شود؟

بازیابی رمز اینستاگرام چگونه انجام می شود؟

فراموشی رمز اینستاگرام مشکلی شایع بین جوانان و علاقه مندان به این شبکه اجتماعی است. خیلی از افراد ممکن است بنا به دلایل مختلف، رمز ورودی که هنگام ثبت نام در اینستاگرام وارد کرده اند را فراموش کنند و نیاز به بازیابی رمز خود داشته باشند. بنابراین در ادامه به توضیح مراحل گام به گام بازیابی رمز اینستاگرام می پردازیم تا با دنبال کردن دقیق این مراحل بتوانید به راحتی رمز خود را بازیابی کنید.

مراحل بازیابی رمز اینستاگرام

بازیابی رمز به دو روش صورت می گیرد و در این بخش از آموزش، هر دو روش توضیح داده خواهد شد.
روش اول
برای شروع، ابتدا برنامه اینستاگرام را باز کرده و روی گزینه Get help with signing in کلیک کنید.

سپس نام کاربری اینستاگرام خود را وارد کرده و گزینه Next را انتخاب کنید.

اگر ایمیل خود را ثبت کرده باشید امکان بازیابی وجود دارد در غیر این صورت به سراغ روش دوم می رویم که در ادامه توضیح داده خواهد شد. برای بازیابی از طریق ایمیل، بر روی گزینه Send an email کلیک کرده و منتظر بمانید تا از طرف اینستاگرام برای ایمیل شما پیامی ارسال شود.

با باز کردن ایمیل خود بر روی گزینه Reset password کلیک کنید حالا می بینید که صفحه ای با دو کادر خالی برای شما باز می شود. حالا باید در هر دو کادر، رمز جدید مورد نظر خود را وارد کنید و در نهایت بر روی گزینه Reset password کلیک کنید. در نهایت بازیابی رمز اینستاگرام شما انجام شده و می توانید به آسانی وارد اکانت اینستاگرام خود شوید.

روش دوم
برای بازیابی رمز از طریق شماره تلفن در مرحله اول به جای انتخاب گزینه Send an email گزینه Send an sms message را نتخاب کرده و منتظر ارسال پیام از طرف اینستاگرام بمانید. بعد از مدت کوتاهی یک پیام حاوی لینک بازیابی رمز برای شما ارسال می شود.

حال باید بر روی لینک کلیک کرده و در هر دو کادر موجود، رمز جدید را وارد کنید و سپس Reset password را انتخاب کنید.

حالا می توانید با رمز جدید وارد اکانت اینستاگرام خود شده و از آن استفاده کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *